Harjoitukset

Kevätkausi 2019: (1.1.2019 - 31.7.2019)

Hälytysosasto

>> Harjoitusohjelma PDF-tiedostona

pvm.aihelaatukestokouluttaja(t)
09.01.2019
klo 18.30
Kalustontuntemus, ajoharjoittelu--Eenilä Jukka, Hurula Marko
16.01.2019
klo 18.30
Ensivasteharjoitus, verenvuoto--Rosenberg Katri, Koivisto Janne
23.01.2019
klo 18.30
Puunkaato ja raivaus--Koivisto Janne, Konki Jani
30.01.2019
klo 18.30
Paloilmoitinlaite--Eenilä Jukka, Lintuala Esa
06.02.2019
klo 18.30
Paineilmalaitteen käyttö ja huolto--Lintuala Esa, Tuominen Toni
13.02.2019
klo 18.30
Savusukellus (kylmä)--Hurula Marko, Uusitalo Juha
20.02.2019
klo 18.30
Valaisinkalusto, Sähkökäyttöiset työkalut-Nurmela Ari, Hurula Marko
27.02.2019
klo 18.30
Cobra sammutinleikkuri, tutustuminen-Koivisto Janne
06.03.2019
klo 18.30
Erica hätäkeskusjärjestelmä--Hurula Oskari
13.03.2019
klo 18.30
Korkeanpaikantyöskentely--Eenilä Jukka, Lintuala Esa
20.03.2019
klo 18.30
Solmut, kalustonostot--Uusitalo Juha, Tuominen Toni
27.03.2019
klo 18.30
Pintapelastus--Tuominen Toni, Uusitalo Juha
03.04.2019
klo 18.30
Ensivasteharjoitus, rintakipu--Hurula Virpi, Hurula Marko
10.04.2019
klo 18.30
Palopostit--Nikander Juuso, Koivisto Janne
17.04.2019
klo 18.30
T38 raivausyksikkö, tutustuminen--Eenilä Jukka, Konki Jani
24.04.2019
klo 18.30
Hydrauliset pelastusvälineet--Aaltonen Tuomas, Lintuala Esa
08.05.2019
klo 18.30
Ensivasteharjoitus, hukkuminen--Hyökki Johanna, Tuominen Toni
15.05.2019
klo 18.30
Nostotyynyt--Uusitalo Janne, Uusitalo Juha
22.05.2019
klo 18.30
Savusukellus (kylmä)--Lintuala Esa, Hurula Marko
29.05.2019
klo 18.30
Savutuuletus--Nurmela Ari, Koivisto Janne
05.06.2019
klo 18.30
Konemiestaidot--Prami Marko, Konki Jani
12.06.2019
klo 18.30
Perusselvitys--Halonen Ilkka, Lintuala Esa
19.06.2019
klo 18.30
Tikasselvitys--Aaltonen Tomi, Tuominen Toni
26.06.2019
klo 18.30
Kohdetuntemus, viljankuivaamot--Koivisto Janne, Uusitalo Juha
03.07.2019
klo 18.30
Eläimenpelastus, hevoset--Heinonen Outi, Hurula Marko
10.07.2019
klo 18.30
Karttaharjoitus, ajoharjoittelu--Aaltonen Tuomas, Koivisto Janne
17.07.2019
klo 18.30
Solmut, kalustonnostot--Prami Jari, Konki Jani
24.07.2019
klo 18.30
Korkeanpaikantyöskentely, pistosuihkuputket--Hottinen Heikki, Lintuala Esa


Nuoriso-osasto - nuoret1

>> Harjoitusohjelma PDF-tiedostona

pvm.aihelaatukestokouluttaja(t)
22.01.2019
klo 18.00
Hätäensiapu osa 12,5Hurula Virpi
29.01.2019
klo 18.00
Hätäensiapu osa 2-3Hurula Virpi
05.02.2019
klo 18.00
Sairaskohtaukset, onnettomuustilanteet-3Hurula Virpi
12.02.2019
klo 18.00
Ensiapu soveltavat harjoitukset-3Hurula Virpi
19.02.2019
klo 18.00
Hiihtoloma ei harjoituksia--
26.02.2019
klo 18.00
Raivauskalusto-2,5Aaltonen Tuomas, Parikka Tuomas
05.03.2019
klo 18.00
Leiri-info-2,5Hurula Oskari, Rahkonen Matias
12.03.2019
klo 18.00
Valaisinkalusto-2,5Koivisto Janne, Uusitalo Juha
19.03.2019
klo 18.00
Virve ja viestiliikenne2,5Hurula Marko, Inkinen Onni
26.03.2019
klo 18.00
Kalustonnostot ja solmut-2,5Hurula Eemeli, Salonen Olli
02.04.2019
klo 18.00
Tikasselvitys-2,5Halonen Ilkka, Leinonen Niko
09.04.2019
klo 18.00
Perusselvitys-2,5Uusitalo Janne, Vainiotalo Jimi
16.04.2019
klo 18.00
Etsintäharjoitus-2,5Aaltonen Tomi, Mäki Elmeri
23.04.2019
klo 18.00
Paineilmalaitteet-2,5Lintuala Esa, Prami Jari
07.05.2019
klo 18.00
Paloposti ja lisävesiselvitys-2,5Eenilä Jukka, Nikander Juuso, Tuominen Antti
14.05.2019
klo 18.00
Kertaus ja kauden päätös-2,5Salonen Olli, Nikander Juuso
21.05.2019
klo 18.00
Yhteinen kauden päätös-2,5Hurula Virpi, Kaipia Julia


Nuoriso-osasto - nuoret2

>> Harjoitusohjelma PDF-tiedostona

pvm.aihelaatukestokouluttaja(t)
21.01.2019
klo 17.30
Varusteet, kauden aloitus1Hurula Virpi
28.01.2019
klo 17.30
Kaveripäivä, palokunta tutuksi1Hurula Virpi, Kivelä Heidi
11.02.2019
klo 17.30
112-päivä paloturvallisuus1Leinonen Niko, Salonen Eeva
18.02.2019
klo 0.00
Hiihtoloma (ei harjoituksia)-1
25.02.2019
klo 17.30
Kalusto3Salonen Olli, Hurula Eemeli
05.03.2019
klo 18.00
Leiri-info (huom! tiistai)1Hurula Oskari, Rahkonen Matias
11.03.2019
klo 17.30
Viestikoulutus1Hurula Marko, Kivelä Heidi
18.03.2019
klo 17.30
Ensiapu, palovammat1Ojala Satu, Kaipia Julia
25.03.2019
klo 17.30
Heikotjäät1Kivelä Heidi, Nurmi Karoliina
01.04.2019
klo 18.30
Solmut1Leinonen Niko, Tamminen Viljami
08.04.2019
klo 17.30
Perusselvitys1Hurula Marko, Vainiotalo Jimi
15.04.2019
klo 17.30
Alkusammutus1Leinonen Niko, Salonen Eeva
22.04.2019
klo 0.00
(ei harjoituksia)1
29.04.2019
klo 17.30
Turvallinen ympäristö1Hurula Virpi, Nurmi Karoliina
06.05.2019
klo 17.30
Kalustonostot1Leinonen Niko, Harjula Arttu
13.05.2019
klo 17.30
KertausHurula Marko, Hurula Eemeli
11.06.2019
klo 18.00
leiriharjoitus (huom tiistai)Hurula Virpi, Rahkonen Matias
18.06.2019
klo 18.00
leiriharjoitus (huom tiistai)Rahkonen Matias, Hurula Oskari
25.06.2019
klo 18.00
leiriharjoitus (huom tiistai)Hurula Oskari, Rahkonen Matias


Nuoriso-osasto - varhaisnuoret

>> Harjoitusohjelma PDF-tiedostona

pvm.aihelaatukestokouluttaja(t)
29.01.2019
klo 17.15
kauden aloitusO/H1Teräsjärvi Sari
12.02.2019
klo 17.30
Ensiapu (potilaina ti-ryhmälle)1,5Teräsjärvi Sari, Hurula Virpi
19.02.2019
klo 17.15
Hiihtoloma ei harjoituksia--Teräsjärvi Sari
26.02.2019
klo 17.15
Sammutusvälineet-1Teräsjärvi Sari
05.03.2019
klo 10.00
Leiri-info1Teräsjärvi Sari
12.03.2019
klo 17.15
112-harjoitus-1Teräsjärvi Sari
19.03.2019
klo 17.15
EA-palovammat-1Teräsjärvi Sari
26.03.2019
klo 17.15
Heikot jäät-1Teräsjärvi Sari
02.04.2019
klo 17.15
Solmut-1Teräsjärvi Sari
09.04.2019
klo 17.15
Perusselvitys-1Teräsjärvi Sari
16.04.2019
klo 17.15
Alkusammutus-1Teräsjärvi Sari
23.04.2019
klo 17.15
Suihkutusjärjestys-1Teräsjärvi Sari
07.05.2019
klo 17.15
Kaveripäivä-1Teräsjärvi Sari
14.05.2019
klo 17.15
Kertaus-1Teräsjärvi Sari
21.05.2019
klo 17.15
Kauden päivitys-1Teräsjärvi Sari